Budujemy mięśnie podczas ćwiczeń

Warto dbać nie tylko o swoją kondycję ale również o swój wygląd. Zamiast obrastać tłuszczem pomyślmy o tym, żeby zbudować tkankę mięśniową, która zawsze będzie się efektywnie prezentować. W szczególności panowie lubią dumnie prężyć swoje mięśnie, dzięki czemu kobieta może być pewna, że w ich ramionach zawsze może czuć się bezpiecznie. Jak dobrze zbudować tkankę mięśniową? Okazuje się, że nie potrzeba żadnych sterydów, anabolików lub innych środków, tylko warto wykonywać odpowiednie ćwiczenia, aby móc prężyć swoje muskuły.

Ćwiczenia ze sprzętami

Przede wszystkim należy pomyśleć o tym, żeby wykonywać ćwiczenia na triceps z odpowiednim obciążeniem lub też na wyciągu (https://www.marbo-sport.pl/Cwiczenia-hantlami-na-triceps-i-biceps-cinfo-pol-156.html). Zanim jednak do tego przejdziemy warto uświadomić sobie czym jest triceps i gdzie on się dokładnie znajduje. Dzięki temu nasze ćwiczenia przyniosą większy skutek. Triceps to mięsień trójgłowy, to najsilniejszy mięsień naszych ramion. Jest on o wiele większy od mięśnia dwugłowego – o czym zawsze należy pamiętać. Triceps zajmuje całą tylną powierzchnię ramienia. Jak sama nazwa wskazuje mięsień trójgłowy składa się z trzech głów. Aby trening przyniósł dobre efekty należy w jednym momencie angażować wszystkie trzy głowy, dzięki czemu nasza muskulatura będzie odpowiednia. Warto takie ćwiczenia wykonywać przy pomocy odpowiednich hantli. Wagę zawsze należy dobrać do swoich możliwości. Pierwsze ćwiczenie jest bardzo popularne kładziemy się na płaskiej powierzchni (ziemia lub ławka do ciężarów), wyciągamy swoje ręce z hantlami do góry i powoli opuszczamy je w dół pamiętając o odpowiednim napięciu mięśni brzucha. Bardzo ważne jest również rozłożenie rąk, które nie mogą uciekać na żadne strony. Musi to być prosty ale pewny ruch w górę i w dół, który musi zakończyć się na wysokości naszego czoła, głowy.

Dobry sprzęt do ćwiczeń

Ćwiczenia na triceps można również wykonywać przy pomocy wyciągu z linką. Taki sprzęt można postawić we własnym domu, jeżeli tylko ktoś ma takie możliwości lub też można korzystać z możliwości pobliskiej siłowni, gdzie taki wyciąg na pewno bez problemu odnajdziemy. Jak wykonywać takie ćwiczenie przy pomocy wyciągu górnego? Po pierwsze prawidłowa postaw, czyli stajemy na przeciw urządzenia do ćwiczenia, łokcie trzymając blisko ciała. W następnej kolejności chwytamy linkę od wyciągu i powoli zginamy ręce w stawie łokciowym prowadząc je do naszego ciała. Ruch powtarzamy w drugą stronę tak, aby ręce znowu wróciły na dół. Tak dobrze ułożony ruch możemy powtarzać po kilka lub kilkanaście razy w dwóch, trzech seriach. Ćwiczenia powtarzane starannie w odpowiednich odstępach czasu na pewno przyniosą odpowiedni skutek.

Woman obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com